معرفی و تاریخچه شرکت

شرکت ساختمان شهر سازی هشتم به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه بانک پاسارگاد، به صورت شرکت (سهامی خاص) تأسیس شده و طی شماره 276311 مورخ 85/05/15 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. مرکز اصلی شرکت در تهران، سعادت آباد، میدان قیصر امین پور، بلوار شهرداری شمالی، خیابان سپیدار، پلاک 10، طبقه سوم می‌باشد. فعالیت اصلی شرکت در زمینه:
سرمایه گذاری و یا مشارکت در احداث پروژه های ساختمانی و واگذاری آنها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به متقاضیان
سرمایه گذاری در خرید، فروش، اداره، در اختیار گرفتن، تاسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل، واگذاری و اجاره انواع واحدهای مسکونی، اداری، رفاهی، تجاری، کارخانه ها و واحدها و شرکت های فعال در بخش های تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی، ساختمانی و هر گونه اموری که به نحوی از انحاء با فعالیت های فوق مرتبط باشد در داخل و خارج از کشور و واگذاری حصه دارایی ها به اشخاص ثالث از طریق تسهیلات اجاره اعتباری
سرمایه گذاری در خرید، مشارکت، در اختیار گرفتن، اجاره، رهن، واگذاری و فروش اموال منقول و غیر منقول دایر و بایر و جذب سرمایه گذاری
واگذاری، اجاره، عرضه، و فروش واحدها و شرکت های مورد سرمایه گذاری پس از آماده سازی واعمال اصلاحات ساختاری مورد نیاز چه از طریق بورس اوراق بهادار و چه از طریق دیگر می باشد.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

پروژه های شرکت

شرکت ساختمان شهرسازی هشتم از سال 85 تا کنون پروژه های متعددی را اجرا نموده است که فهرست این پروژه ها در نمودار زیر نشان داده شده است.

رنگ سبز: پروژه های تکمیل شده – رنگ آبی: پروژه های در جریان ساخت – رنگ قرمز: پروژه های در دست اقدام (در حال طراحی)

در حال حاضر عمده پروژه های تعریف شده شرکت ساختمان شهرسازی هشتم در شهر مشهد و در منطق ثامن واقع شده است. نقشه زیر نشان دهنده پراکندگی پروژه ها در اطراف خیابان نواب صفوی مشهد می باشد.

اهداف و ماموریت ها

مهمترین ماموریت شرکت نوسازی و بهسازی قطاع چهار بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا علیه السلام در شهر مقدس مشهد از طریق مشاوره، طراحی، ساخت، بهره برداری، با کاربری های تجاری، اداری، مسکونی، اقامتی، خدماتی و یا سایر کاربری ها می باشد.

ترکیب سهامداران

عمده سهامداران شرکت مربوط به شرکت آینده نگر توسعه خاورمیانه می باشد که بالغ بر 82% از سهام شرکت ساختمان شهرسازی هشتم را به خود اختصاص داده است. نمودار زیر ترکیب سهامداران شرکت را نشان می دهد.

ترکیب اعضای هیات مدیره

نام و نام خانوادگی سمت
آقای علی عبدالعلی زاده رئیس هیأت مدیره
آقای علی سلیمانی شایسته نایب رئیس هیأت مدیره
آقای علی کریمی قدوسی عضو هیأت مدیره
آقای اسماعیل دوستی عضو هیأت مدیره

لازم به توضیح است‏‏‏ در سال 1397 با توجه به استعفای جناب آقای مهندس مفیدی از مدیرعاملی شرکت، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های سازنده ایشان، جناب آقای جعفر خراسانی از دی ماه 1397 به سمت مدیرعامل شرکت ساختمان شهرسازی هشتم برای بقیه مدت تصدی هیأت مدیره، منصوب گردید.

وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه ها

نمودار زیر میزان پیشرفت پروژه ها را نشان می دهد.

جدول زیر مراحل پیشرفت پروژه های شرکت ساختمان شهرسازی هشتم را به تفکیک نشان می دهد.

ردیف نام پروژه پیشرفت فیزیکی وضعیت پروژه
1 مجتمع تجاری- اقامتی ضامن 100% تکمیل و درحال بهره برداری از واحدهای تجاری و اقامتی می باشد.
2 مجتمع تجاری- اقامتی مجلل 98% در حال شروع بهره برداری از واحدهای تجاری و اقامتی می باشد.
3 پروژه تجاری- اقامتی پیام 40% اسکلت بتنی تکمیل و در حال اجرای عملیات سفت کاری و زیرسازی تاسیسات (تاسیسات الکتریکی و مکانیکی فاز یک) می باشد.
4 هتل 5 ستاره احسان 18% در حال اجرای اسکلت بتنی می باشد.
5 پروژه تجاری- اقامتی عرفان 0% در حال تکمیل تملک اراضی و دریافت موافقت اصولی پروانه ساختمانی
6 مجتمع تجاری- مسکونی پاسارگاد کرج 100% در حال شروع بهره برداری از واحدهای تجاری ومسکونی می باشد.

با تیم ما آشنا شوید

جعفر خراسانی

مدیر عامل

علی عبدالعلی زاده

رئیس هئیت مدیره

سعید خراسانی

مدیر بهره برداری مجتمع مجلل